Дома Тагови кефир

Таг: кефир

Сите жени почнаа ова да го јадат секое утро – за...

Овој рецепт го користат и голем број манекенки пред некој важен настап, кога е потребно да имаат совршено рамен стомак. Смесата е здрава, па може...

Како да се исчистат цревата од слуз, токсини и наслаги за...

Познато е дека за ослободување од бројни болести доволно е да се исчистат цревата ос слуз, фекални наслаги и други паразити. На 70 годишна возраст,...

Ако имате БИЛО КАКВИ ПРОБЛЕМИ со ЖЕЛУДНИКОТ, овој лек ќе ви...

Кумис е напиток кој важи за најдобар руски народен лек кој ја регенерира слузокожата на желудникот: Потребни состојки: 1 чаша вода 2 лажици мед 2 лажици кефир 1 литар...

Рецепти за домашна газирана вода, газирани сокови и јогурт: КЕФИРНИ НАПИТОЦИ

За кефрот како млечен напиток нема потреба многу да говориме, сите знаеме дека е исклучително здрав. Но она што е помалку познато е дека од...

Благодарение на жена ми сега редовно ги празнам цревата и немам...

Со овој напиток кој содржи јаболко и ленено семе успеав редовно да ги празнам моите црева. Рецептот случајно го дозна сопругата од некоја нејзина пријателка...

Што е кефир и зошто кефирот е подобар од јогуртот

Кефирот е толку здрав напиток што уште го нарекуваат и „магично млеко“ Иако сме навикнати да го консумираме јогуртот секојдневно во утринските појадоци, сепак добро...

Слабејте здраво со помош на кефир: минус 25 кг за 2...

Габата од која се добива пробиотикот наречен кефир, може да се користи во програмот за слабеење. Тајната на оваа габа кој уште е наречена...

Ако сте полни со токсини – направете го ОВА чистење со...

Чистење на организмот треба да се спроведува најмалку еднаш во шест месеци, односно двапати годишно, бидејќи наталожените токсини можат да доведат до различни болести. Ова...

Овие 2 состојки ќе исфрлат еден куп отпад од вашите црева

Целото наше тело, а посебно нашиот цревниот тракт, е во голема мера под влијание на нашите навики во исхраната и квалитетот на храната што...

Нутриционистите го препорачуваат овој појадок за оние кои сакаат да ослабат...

Овој секојдневен појадок ќе ви овозможи елиминација на заостанатите талози од екскрементот и ќе ви ги исчисти цревата. ​ -ги решава проблемите со мрзливи црева и...