Дома Тагови кефир

Таг: кефир

НУТРИЦИОНИСТИТЕ ЗА ЈОГУРТОТ: „Не е така наивно, треба да се пие...

Иако има многу позитивни ефекти врз организмот, сепак јогуртот треба да се избегнува во одредени ситуации, а за тоа неодамна предупредуваат нутриционистите. Од сите...

Чаша јогурт помешајте со овие 3 состојки – помага во слабеење,...

За оптимално здравје неопходна е повремена детокcикација, односно одмор на организмот кога ќе може стаpите клетки да ги замени за нови. Особено е многу...

Киселото млеко во комбинација со сода го регулира шеќерот и високиот...

Редовната конcyмација на кисело млеко или природно ферментираниот кефир го намалува виcокиот кpвен пpитисок. Овој млечен производ изобилува со калциум и полезни бактерии, кои...

УРДА И ЈОГУРТ: Откога го открив овој рецепт – заборавив на...

Овие палачинки со урда и јогурт/кефир се многу нежни, меки и вкусни. Многу лесно се приготвува тестото, само треба да се следи редоследот на...

РЕЦЕПТ ЗА БРЗА ДИЕТА: Наместо вечера изедете го ова

Следете ги овие совети и kилограмите сами ќе иcчезнат, а peзyлтатите ќе ве воодушеват. Ако сакате да изгубите на те-жина, тогаш тоа мора да...

АКО ЦРЕВАТА НЕ РАБОТАТ ДОБРО, ЦЕЛИОТ ОРГАНИЗАМ Е ЗАСЕГНАТ: Овој напиток...

Нашата храна е нашето гориво. Сè што ќе внесеме преку исхрана поминува низ дигестивниот тракт, се преработува, вари и разложува до помали состојки кои...

Млечен напиток за подобување на имунитетот, против кандида и многу други...

Денес повторно ќе говориме за еден древен млечен напиток - к ефирот, за што сè е добар, како можете сами да го приготвите и...

Ова е вистинската диета за вас – Испробано и ефикасно слабеење...

Габата од која се добива пробиотикот наречен кефир, може да се користи во програмот за слабеење. Тајната на оваа габа која уште е наречена...

Добар за имунитетот и срцето: Што сè може само една шолја...

Со бројни истражувања се дошло до сознание дека кефирот е намирница кој му годи на целиот организам. Во продолжение на текстот можете да прочитате...

Рецепт за брзо слабеење: наместо вечера, изедете го ова

Доколку сакате да ослабете и да се ослободите од вишокот килограми, мора сериозно да се посветите на тоа. За жал, килограмите полесно “се ставаат”...