Дома Тагови кечап

Таг: кечап

Кечап за зимница со сенф – превкусен!

Фото и рецепт: Верица Трајкоска Потребни состојки: 10 кг црвени домати 25 црвени пиперки 7 главици кромид 2 главици лук Зачини: 250 мл масло 125 мл винска киселина 250 г шеќер сол по вкус 1...

Совршено тесто без квасец и млеко, идеално за ужина или појадок

Потребни состојки за тесто: 750 г брашно 500 г кисела павлака 1 ½ лажичка сол 1 лажичка шеќер 200 г путер/маргарин 2 кесички прашок за печиво 3 јајца За ФИЛ: 200 г пилешка...

Пица мајсторите го чуваат рецептот во тајност

Тешко е да се пронајде човек кој не е љубител на добра пица, а некогаш колку и да се обидуваме да направиме идеално тесто,...

Веројатно знаете, но… Поради оваа состојка во кечапот се дебелеете

Кечапот е ароматичен додаток на јадењата направен од домати, разновиден иситнет зеленчук и зачини. И, да не го заборавиме – шеќерот. За повеќето луѓе кечапот...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"