Дома Тагови кашкавал

Таг: кашкавал

Најсочната ЛЕБ ТОРТА – без печење

Потребни состојки: 3 пакувања тост леб 600 г кисела павлака 350 г мајонез 200 г шунка 150 г ајвар 8 јајца (5 во рецептот, 3 за декорација) 200 г кашкавал Кисели краставички,...

Вака приготвениот компир – ќе ви се ТОПИ во уста

Потребни состојки: 1 ½ кг компир 500 мл павлака за готвење 200 мл млеко 100 мл масло 1 крем супа од печурки Зачини по вкус (црн пипер, сечкан магдонос) По желба...

ДИЕТА ОД СОНИШТАТА: Звучи лудо, но оваа пица помага во слабеењето!

Готвачот Паскал Козолино, автор на книгата "The Pizza Diet, Eat This, Not That!", го открива најздравиот начин за намалување на калориите со помош на...

Мимоза салата – рецепт

Преубава салата од зеленчук, мајонез, јајца и кисели краставички. Филувана во проѕирен сад изгледа многу декоративно а може да се приготви во неколку помали...

Ова се моите омилени крекери со сирење – одлични грицки за...

Одлични грицки за пред ТВ. Моментално ова се нашите омилени грицки. Потребни состојки: 1 ½ шолја брашно 2 лажици вода 3 лажици милерам (30% к.павлака) 1 лажица масло 1 лажичка...

Оваа диета го топи салото со брзина на светлината – првите...

Овие денови можете да си го промените животот и телото на подобро, а не само што ќе го стопите салото, туку ќе се чувствувате...