Дома Тагови кардиоваскуларен систем

Таг: кардиоваскуларен систем

СРЦЕ 20 ГОДИНИ ПОМЛАДО: Без прескокнување и посилно од кога било

Хељдата не е само здрава житарица, туку и лековита билка. Од зрната на хељдата се приготвува чај кој после 6 недели редовно конcyмирање дава...

Овие намирници не ги поднесува срцето: Тригери за висок крвен притисок,...

Најдобрата превенција за срцеви болести – прочитајте многу интересни информации за тоа, како некои намирници кои на многумина им се омилено јадење, всушност штетно...

Проверете за секунда дали имате срцеви проблеми – едноставна проверка на...

Денес ќе говориме за здравјето кај секој човек, а најчестите проблеми кои можат да се јават во текот на животот се кардиолошките. Многу е важно...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"