Дома Тагови карамел сладолед

Таг: карамел сладолед

ФАМИЛИЈАРЕН ПЛАЗМА СЛАДОЛЕД: Со неколку состојки ќе го направите најубавиот карамела...

Драги мои, овој сладолед е нешто фанcтастично. Првпат го направив минатата година, и навистина се воодушевив од резултатот. Рецептот го добив од најдобрата слаткарница...