Дома Тагови капина

Таг: капина

Чудесните капини го имаат сè она што ви е потребно, тие...

Кaпината е повеќегодишна листопадна полугрмушеста билка и припаѓа на фамилијата рози - Rosaceае. Капината има бројни корисни ефекти врз организмот па затоа претставува едно...

Млади фиданки од дива капина – вкусни и лековити: за црева,...

Фото: Изолда Семера Пролетта е време на млади фиданки кои се вкусни и се јадат приготвени на најразлични начини. Со нож им се отстрануваат евентуалните...

Чај од малина и капина за прочистување на крвта кај жени,...

Овој чај има слатко-горчлив вкус, одличен е против дијареа, цревни воспаленија, прочистување на крвта, за жени кога имаат болна менструација, за опуштање на мускулите....