Дома Тагови јунешко месо

Таг: јунешко месо

КАКО МЕСОТО ДА БИДЕ МЕКО КАКО ПУТЕР: Многу лесно и едноставно...

Познато е дека треба да бидете вешти во кујна и да познавате некои готварски тајни за да подготвите вкусно и меко месо кое нема...

Нејќам да ви се фалам ама ова се најдобрите јунешки шницли...

Ако досега сте го избегнувале јунешкото месо од причина што ви излегува жилаво или ви одзема многу време, поради долгиот процес на готвење, нема...

„Откога го пробав овој гулаш, сите други рецепти паднаа во сенка“:...

Имаме нов рецепт за гулаш со јунешко месо кој го испробавме и излезе одличен, но за сите оние кои не сакаат да го менуваат...

ОВИЕ ШНИЦЛИ СЕ МЕКИ КАКО ПУТЕР: Не ви треба нож, се...

Јунешкото месо за разлика од останатото, потребно е подолго да се готви за да се добие меко и сочно месо. меѓутоа, со неколку мали...

Како се прави најубавиот домашен гулаш – најдобриот рецепт кој постои

Рецепт и видео презентација на Најдобри Домашни Рецепти - Како се прави најдобриот гулаш. За да го приготвите ова превкусно јадење, ќе ви бидат...

Јунешки шницли неверојатно меки како путер, во одличен сос – прсти...

Јунешкото месо е познато како нешто “потврдо” и “потешко” месо од телешкото, па затоа му е потребно подолго време за готвење, народски кажано, повеќе...

Овој рецепт за гулаш ме воодушеви, па морам да го споделам...

Излегува навистина многу вкусно јадење. Потребни состојки: 1 кг јунешко месо (од бут или плешка) 500 г кромид 3 чешниња лук или повеќе 1 поголем морков, или два помали 2...

Топла и вкусна ЧОРБА: Заштедете време и направете СОВРШЕН ручек!

Потребни состојки: 400 г јунешко месо 1 главица кромид 2 чешниња лук 2 моркови 100 г целер 500 г компир 200 мл доматен сос 100 мл бело вино 1 ловоров лист Сол, црн пипер,...

Сочни јунешки шницли по рецептот на свекрва ми – никој не...

Многу се вкусни, вака приготвени се топат во уста како локумчиња. Потребни состојки: 4-6 парчиња јунешко месо 5-6 чешниња лук Сол, црн пипер 1-2 лажици брашно Вода Динстан ориз: ½ главица кромид 50...

Рецепт за оригинално босанско селско месо во грне

Потребни состојки: 600 г свежо месо (половина јунешко, половина јагнешко) 2 моркови 2 корен од магдонос ½ главица бела зелка 2- зелени пиперки 8 помали компири 2-3 главици црвен кромид 5 до...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"