Дома Тагови јоркширски

Таг: јоркширски

СКОПСКО ЛЕПЧЕ: се меша за 10 минути и се става на...

Рецептот го добив пред многу години од мојата кума и редовно го правам дома бидејќи на децата им е омилен појадок. Се прави толку...

СОЛЕН КОХ: Го правам секогаш кога немам време за во кујна,...

Еве како да приготвите многу едноставен и евтин рецепт за појадок или вечера, а може и како закуска или прилог кон главното јадење. Кога...

ВРЗ БАНАНИТЕ ПРЕЛИЈТЕ ГО ОВОЈ КРЕМАСТ СОС: никој не му се...

Ако не знаете што да направите денес за десерт, ова е вистинскиот погодок. Многу, едноставно и вкусно, а сепак се разликува од класичните торти...

ЈАЈЦА И МЛЕКО: Вторпат го правам, чекаме да се олади –...

Ако имате јајца и млеко направете ја оваа смеса од која се пече кора, највкусното нешто што сум го пробала досега. Откако ќе се...