Дома Тагови Јогуртна погача

Таг: Јогуртна погача

НАЈМЕКАТА ПОГАЧА БЕЗ КВАСЕЦ: Брзо се прави, не се чека да...

Зар има нешто поубаво од тоа кога куќата ќе замириса на врела домашна погача, тазе испечена, мека, вкусна и топличка. А уште подобро е...

ЛИСНАТА ПОГАЧА: Измешајте малку вода и павлака и погачата излегува мека

Откога го добив овој рецепт кој на децата многу им се допадна, особено за вечера, сега не го менувам за друг. Тестото се прави...

ЈОГУРТНА ПОГАЧА МЕКА КАКО ПАМУК: Додека се пече, цела куќа прекрасно...

„Ова тесто е навистина предобро. Меко и вкусно како памук, а толку лесно се подготвува. Најмногу ми се допаѓа кога по изгледот на тестото...

ПРАЗНИЧНА ПОГАЧА: Преубаво изгледа а уште поубав вкус има – идеална...

Време е за една погача која откако еднаш ќе ја направите, сигурна сум дека ќе заземе редовно место на вашата празнична трпеза, бидејќи многу...

Погача мека како душа, без јајца, мека и следниот ден (ако...

Погачата без јајца е многу вкусна и следниот ден (ако случајно ви остане), не се суши и не се рони. Мирисна и мека како...

ГОЛЕМ ЛИСНАТ ПОЛЖАВ: Јогурна погача со едноставна подготовка

Многу вкусна и декоративна погача. Уште еден рецепт-варијанта на лисната пита со путер и сирење во облик на полжав. Постапката и рецептот ги видов...

ЈОГУРТНА ПОГАЧА: Мека како душа, мириса толку привлечно – цело соседство...

I РЕЦЕПТ – ЈОГУРТНА ПОГАЧА – Целото соседство ќе мириса прекрасно додека таа се пече, никој не може да и одолее… Погачата е мека...

ЛИСНАТА ПОГАЧА СО ЈОГУРТ: Мека, декоративна и вкусна за секаква пригода

Лиснатата погача со додаток на јогурт е толку посебна и мека, што можете и сама, така да ја јадете. Ќе ви стане секојдневна замена...

Најубавата ЈОГУРТНА ПОГАЧА – Додека се пече, цела куќа мириса убаво

I РЕЦЕПТ - ЈОГУРТНА ПОГАЧА – Целото соседство ќе мириса прекрасно додека таа се пече, никој не може да и одолее… Погачата е мека...

Лисната пита која ќе ве воодушеви со вкусот, а може да...

Рецепт и видео презентација на “Домашен Готвач” – Лисната погача која сите ќе ве освои. За да го приготвите тестото за питата ќе ви...