Дома Тагови јогурт погача мека како памук

Таг: јогурт погача мека како памук

НАЈМЕКАТА ПОГАЧА БЕЗ КВАСЕЦ: Брзо се прави, не се чека да...

Зар има нешто поубаво од тоа кога куќата ќе замириса на врела домашна погача, тазе испечена, мека, вкусна и топличка. А уште подобро е...

Ја правев трипати во изминатава недела: Сочна погача која е полнета...

Вкусна погача, мека како душа, ја правев трипати во изминатата недела. Полнета погача на посебен начин, многу сочна. Децата многу ја сакаат и цело...

ЈОГУРТНА ПОГАЧА МЕКА КАКО ПАМУК: 25 минути печење, идеална за секоја...

„Ова тесто е навистина предобро. Меко и вкусно како памук, а толку лесно се подготвува. Најмногу ми се допаѓа кога по изгледот на тестото...