Дома Тагови јод во исхраната

Таг: јод во исхраната

Домашен тест кој го открива количеството на јод во организмот –...

Јодот е еден од т.н. „минерали во трагови” кои се есенцијални или неопходни за правилното функционирање на организмот. Тој е присутен во морската храна....

Ова е минералот кој е секојдневие на Јапонците од почетокот на...

Уште од самиот почеток на пандемијата, Јапонците особено внимаваат на исхраната и внесот на јодот, па веројатно и затоа имаат најмала стапка на см-тн-ост...

ОРЕВОВКА: Рецепт за ликер од ореви кој е добар за штитна...

Оревовката уште е позната и под називите ораховач, оревовача или ликер од ореви. Но, како и да го нарекувате овој пијалак кој се добива...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"