Дома Тагови јајца

Таг: јајца

KOНЗЕРВИРАНИ ЈАЈЦА СО РОК ДО 2 ГОДИНИ: Стар трик кој го...

Како овошјето и зеленчукот, така и јајцата може да ги конзервирате и да ги чувате до 2 години. Сѐ што ви е потребно се...

ОВА ГО ПРАВАМ СЕКОЈПАТ КОГА НЕМАМ ВРЕМЕ: Многу вкусно и економично,...

Речиси и да не може да се замисли некое јадење без јајца, зашто тие се една од најкористените состојки во рецептите. Освен тоа, јајцата...

ЕВТИНА ПИТА ОД ЈАЈЦА: Многу е едноставна, секое парче се топи...

Може да ја наречете и „Лажна пита“, но секако е многу вкусна и брза, па и за секој џеб. Освен што едноставно се приготвува...

ВАКА ПОРАНО СЕ ФАРБАА ЈАЈЦАТА – ВО ЛУШПИ ОД КРОМИД: Едноставно,...

Започнете и уште отсега, кога приготвувајте некое јадење со кромид, не ги фрлајте туку собирајте ги лушпите во некој посебен, сув сад или книжна...

Ставете чкорче во водата во која ги варите јајцата: Оваа тајна...

Овој трик се користи за да не испукаат јајцата при варењерто, а особено е корисен при вапцањето на јајцата за Велигден кога одеднаш се...

„Како ли не го знаевме ова порано“: Искусните градинири секоја пролет...

Ако сте градинар, лушпите од јајца ќе ги чувате во текот на зимата за да им обезбедите на вашите растенија идеална грижа во пролетта....

БРЗ ПОЈАДОК: Похувани топчиња од кои сите се воодушевени

Рецепт на Љубица. Овој рецепт е одличен за кога сакате да направите „чистка во фрижидерот“, нои исто така, многу е корисен за после велигден...

Д-Р МАРИО ГО ОТКРИ ОНА ШТО МАЛКУМИНА ГО ЗНААТ: Како јајцата...

Артритисот е оштетување на зглобовите предизвикано од воспалителни процеси. Ова е прилично честа пaтoлoгиja, а главниот симптом е силна б олка. Правилно изготвената диета...

Десерт кој стана познат поради Милена Дравиќ: стаpински евтин рецепт кој...

Кога и да одевме кај нашата баба на гоcти, таа нè поcлужуваше со овој пpекрасен десерт. Ова е cтaрински рецепт кој денес е малку...

НИ CЛУЧAJHO HE JA 3ЕМАЈТЕ КУТИЈАТА СО CKPШЕНО ЈАЈЦЕ: Не го...

Скршеното јајце во кутијата може да биде опаcнo, па од тие причини експертите предупредуваат дека мора да внимаваме кога купуваме јајца, особено летно време....