Дома Тагови јадење од мелено месо

Таг: јадење од мелено месо

Од денес го подготвувам компирот само по овој рецепт, многу вкусен...

Доволно е еднаш да ги приготвите според овој рецепт, а потоа редовно ќе ги приготвувате овие крцкави компирчиња, обвиткани како ќофтиња. Од овој рецепт...

ОМИЛЕНИТЕ ЌОФТИЊА НА МАЖ МИ И СИН МИ: Ги снемува додека...

Овие ќофтиња се одлична идеја за ручек или вечера. Многу се вкусни, не се многу масни, се прават од едноставни и здрави состојки, а...

OД 1 КГ МЕСО ЈАДЕВМЕ 2 ДЕНА: Многу вкусно јадење со...

Кога ќе отидам кај дедо ми на ручек, уште од вратата се чувствува прекрасен мирис на готвено јадење. Едни од најубавите јадења ги јадам...

КИПАРСКО ЌОФТЕ: Се разликува од другите по една состојка и затоа...

Секое домаќинство си има свој рецепт за ќофтиња, а основните состојки се мелено месо, кромид, јајца и леб или лебни трошки. Зачините се додаваат...

Подзаборавен рецепт за месни уштипци со урда: Вака ги правеше баба...

Доколку се мислите што да направите за ручек, не ги пропуштајте овие ќофтиња со урда, кои порано многу често ги подготвуваа нашите баби. Ова...

ВРЗ ТИВКИЧКИТЕ МАЧКАМ ТЕНОК СЛОЈ МЕЛЕНО МЕСО: Ем штедам, ем превкусно

За овој рецепт ќе ви требаат малку поголеми тиквици, отприлика 2 ќе ви бидат готови за еден ручек. Сите знаат колку тиквичките се здрави,...

КАКО ЛАЗАЊИ АМА ПОУБАВО: во палачинките ставам мелено месо, преливам со...

Овој рецепт за ручек ми го кажа мајка ми преку телефон кога го видела на некој утрински канал. Многу ми се допадна идејата, а...

Брз и лесен ручек, го правам секое лето и нема повкусен,...

Рецепт на Катица од каналот just.katebake. „Денес ќе ви покажам рецепт за лесен ручек, кој го имам спремено во архива од минатата година. Идеален...

Вкусни и сочни плескавици, со оваа смеса никогаш нема да ги...

Рецепт на Бригита: Плескавиците на мајка ми, толку се вкусни и меки, а месото е компактно и не се распаѓа, што секогаш кога и...

ПТИЧЈЕ ГНЕЗДО со мелено месо и јајца, запечено со рендан кашкавал

Фото и рецепт: Вера Богдановска Потребни состојки за 4 гнезда: 500 г мелено месо 1 главица кромид Сол, црн пипер, сув зачин и други зачини по вкус Малку презла...