Дома Тагови јаболкова киселина и млеко

Таг: јаболкова киселина и млеко

Лек за запек (опстипација): Во чаша млеко ставете малку јаболкова киселина:...

Секој од нас понекогаш има запек. Тоа не е причина за паника бидејќи зад појавата на запек најверојатно ретко стои некоја сериозна болест. Секако...