Дома Тагови исхрана при хипотиреоза

Таг: исхрана при хипотиреоза

Го подготвувала овој пијалак секое утро, а за неколку недели ја...

Тироидната жлезда произведува два вида хормони - TS3 и TS4. Процесот на производство се регулира со помош на хормон кој ја стимулира жлездата, а...

Ако имате хипотиреоза еве што треба да јадете, а што да...

Се препорачуваат здрави масти, супа од коски, овошје и сол, а треба да се одбегнува соја и преработена храна. Целосен увид во намирниците кои го...

Успорена работа на штитната жлезда: што да се јаде, кога и...

Успорената работа на штитната жлезда или хипотиреоза, бара посебен тип на исхрана, а се препорачуваат намирници со низок до среден гликемиски индекс, како што...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"