Дома Тагови храна со смирувачки ефект

Таг: храна со смирувачки ефект

АНТИДЕПРЕСИВНА ДИЕТА – намалете го стресот и нервозата, чувствувајте се позитивно...

Ако лошо сте расположени, прва помош побарајте во чинијата: земете авокадо, цитруси и мисиркино месо! Како храната помага во состојба на анксиозност? Анксиозноста е делумно...