Дома Тагови ХИВ

Таг: ХИВ

Првиот пациент излекуван од ХИВ само со лекови – повеќе од...

Ова е големо откритие за бразилските научници. 36-годишниот Бразилец веројатно стана првиот пациент во светот кој целосно се излекувал од ХИВ после терапијата со...

Дали комарците може да пренесат СИДА?

Веројатно некогаш во животот сте се запрашале, дали комарците може да пренесат една ваква болест? Што ќе се случи доколку седите во иста просторија...