Дома Тагови хеликобактер

Таг: хеликобактер

Лек против хелико бактерија која предизвикува чир во желудник

Потребно е вкупно да се изедат 900 г листови чувар куќа, но вие ќе ги приготвувате постепено, а не одеднаш целата количина. Прво во блендер...

Оригинален рецепт за лек кој лечи неплодност, бактерија во желудник, хемороиди...

Познато е дека смоквите се употребувале пред повеќе од илјада години, но од непознати причини денес се помалку запоставени во исхраната. Сувите смокви се исклучително богати...

Како да се елиминира Хелико бактер од КОРЕН

Хелико бактеријата (helicobacter pylori) е грам негативна бактерија која има облик на спирала. Шири инфекција во желудникот и дванаесетпалечно црево. ​ Многу болести на овие органи...

Чајот од брокула може да ве спаси од Хеликобактер пилори. Вака...

За да се ослободите од бактеријата Хеликобактер пилори ќе ви биде потребно да ја направите оваа чудотворна мешавина од само три состојки. Мешавината се...