Чајот од брокула може да ве спаси од Хеликобактер пилори. Вака се приготвува

За да се ослободите од бактеријата Хеликобактер пилори ќе ви биде потребно да ја направите оваа чудотворна мешавина од само три состојки. Мешавината се приготвува многу едноставно и лесно, за што ќе имате прилика и можност да прочитате во продолжение на текстот.

Состојките кои ќе ви бидат потребни за приготвување на оваа чудотворна мешавина се следните и лесно достапни:

-малку морска сол

-една брокула со средна големина

-зовриена вода

Постапка:

Се приготвува на следниот начин, а тоа е:

Се’ што е потребно е да ја ставите брокулата во едно тенџере, да ја прелиете со околу 500-1000 мл зовриена вода (количината сами одредете ја според величината на брокулата и количеството, како и концентрацијата по свој вкус) и малку морска сол (не премногу, 1-2 мали лажички).

Оставете мешавината да излади.

Се консумира на следниот начин: Оваа мешавина се пие секое утро на празен желудник. Напитокот се користи 4 седмици, а потоа се прави пауза.

Претходна статијаНикогаш подобри не сме пробале – погачици кои се топат во уста (30 минути печење)
Следна статијаБидете спокојни – ако вашиот партнер е еден од овие 3 знаци, ќе ве сака ЦЕЛ ЖИВОТ