Дома Тагови грицки

Таг: грицки

Ситни грицки, одлични за мезе – вкусни и излегуваат многу

Нема ништо подобро од вкусни грицки по кои посегнуваме кога сме на пауза од некоја работа, помеѓу оброците или кога гледаме некој филм. Но,...

ПОСНИ СОЛЕНИ КЕКСИ СО ПИВО: Излегуваат многу, вкусни се и после...

Рецепт на Бранка. Во продавница може да се купат разно-разни солени грицки со широка палета на вкусови. Меѓутоа, сите знаеме дека индустриските грицки се...

БРЗИ ПОГАЧИЦИ СО ПАВЛАКА ИЛИ СИРЕЊЕ: Брзо е готово, без квасец,...

Рецепт на Ивана. Нема кој не ги сака, нивниот мирис и вкус се неодоливи, а многу лесно се прават. Може и да се замрзнуваат,...

ПОГАЧИЦИ ОД 3 СОСТОЈКИ: Брзи, едноставни и многу вкусни, секој втор...

Можеби сте слушнале за погачиците под името „кашкавалки“, а овие се слични на нив, со тоа што наместо кашкавал, се става сирење. Вкусот не...

Посни солени пиварки со сусам – брзи, ровки и вкусни, одлична...

РЕЦЕПТ 1 Фото и рецепт: Мила Стојковиќ Прекрасни грицки за со пиво. Многу брзо се приготвуваат, само ги мешате состојките, замесувате тесто и вадите тркалца...

Вкусни мали грицки, одлични како мезе, за секаква пригода – излегуваат...

Во продолжение можете да прочитате два рецепти, од кои првиот се приготвува со сирење и прашок за печиво, а вториот рецепт содржи пуер и...

“Цигара бурек” или опасно заразни грицки

Фото и рецепт: Наталија Неодамна на мојата пријателка и беше роденден, па кај неа за првпат ги пробав овие “Цигара бурек”, грицки со малку необичен...

Грицки-Переци: многу се лесни и вкусни

Фото и рецепт: Зорка Јанчева Потребни состојки: 400 г брашно 200 г сирење меко и мрсно 1 прашок за печиво 1 јајце 1 лажиче сол 200 г маргарин / путер За одозгора:...

Вкусни и здрави крцкави сусамки

Овие сусамки се многу вкусни. За сите љубители на сусамот, овие колачиња се просто неверојатни – крцкави и ароматични, речиси со сигурност може да...