Дома Тагови горчица

Таг: горчица

ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА НАМАЛЕН ИМУНИТЕТ И ВОСПАЛЕНИЕ НА ЈАЈНИЦИ: Лекот од...

Горчица (Marrubium vulgare) е многу распространета билка, но за жал, за многумина заборавена. Одамна е позната како билка со исклучително лековити својства. Бидејќи ја има...

Ми рекоа дека никогаш нема да забременам, а потоа слушнав за...

На неколку женски форуми откривме многу позитивни искуства напишани за лековитите способности на оваа билка. Жените кои не можеле да забременат, пиејќи го овој чај...

ГОРЧИЦА – Природен лек за успешно забременување и нормализирање на хормоните

Горчица (Marrubium vulgare) е многу распространета билка, но за жал, за многумина заборавена. Одамна е позната како билка со исклучително лековити својства. Бидејќи ја има...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"