Дома Тагови ганаш крем

Таг: ганаш крем

ИМА ВКУС НА КРЕМАСТАТА РЕСАНА-БИСКВИТ: едноставен колач со пудинг и кекси,...

Ова е нешто лесно, толку едноставно (особено за дамите кои немаат многу искуство во приготвување на комплицирани колачи, ниту време), а толку чоколадно и...

Брзо и без печење: Врвна чоколадна бисквитна торта готова за 30...

Фото и рецепт: Мак63 Фина и едноставна кремаста и чоколадна торта со две креми: Едната се прави со чоколадно млеко и чоколадо, а втората со...