Дома Тагови фиде за супа

Таг: фиде за супа

Домашно ФИДЕ за супа, многу лесно се прави а не може...

Потребни состојки: 400 г меко брашно 2 цели јајца 2 жолчки 1-2 лажици ладна вода 1 прстофат сол Постапка: Во плиток сад ставете го брашното. Во средината направете мало бунарче во...