Дома Тагови фануропита

Таг: фануропита

Фануропита – брз и многу вкусен колач, додека се пече цела...

Фотографии и рецепт на Ивана Живковиќ – Калдис – Фануропита Оваа пита е одлична за постудените денови, бидејќи целата куќа мириса боженствено на зачините, а...

ФАНУРОПИТА: Погача која се прави на 9 септември, се замислува желба...

Фануропита е колач кој се приготвува во чест на Свети Фануриј, заштитникот на учениците и студентите. Оваа погача се приготвува често, но задолжително на денот...