Дома Тагови евтин

Таг: евтин

МРЗЛИВ колач – како од слаткарница, а се приготвува од евтини...

Потребни состојки: 150 г путер/маргарин 250 г шеќер во прав 4 жолчки 250 г брашно 1 прашок за печиво 100 г ореви или лешници 2-3 реда чоколадо 200 мл млеко Постапка: Изматете го путерот...

Рецепт за евтини чоколадни коцки со кокос стар три децении

Овој колач е превкусен, брзо се прави, не бара многу состојки а излегува навистина многу. Потребни состојки за бисквит: 200 г брашно 2 лажици какао 100 г шеќер 2...