Дома Тагови еластично и мазно тесто

Таг: еластично и мазно тесто

ТЕСТОТО Е МЕКО КАКО ОБЛАК: Малкумина ја знаат оваа тајна, вкусни...

На многу лесен и едноставен начин направете универзално тесто според рецептот на Јулија. Се замесува со квасец и не содржи јајца (во тестото), што...

Сварете го тестото во зовриена вода: Резултатот ќе ве изненади, ова...

Првпат го пробав ова тесто кое се готви во зовриена вода и бев воодушевена од резултатот. Тестото не се распаѓа при варењето и се...