Дома Тагови еклер

Таг: еклер

ЕКЛЕР ТОРТА СО БИСКВИТИ – Без печење, брза, едноставна и многу...

Кога ви се јаде нешто убаво за десерт, но немате многу време да поминувате во кујна, ниту да одите во продавница по намирници, секогаш...

Мали домашни еклери, многу добар рецепт – колачите се лапни голтни

Сите си имате свој рецепт за еклери, ама овој рецепт е стандарден и ако ги следите инструкциите, нема да погрешите. Многу вкусни! Фотографија и...

ЛУКСУЗНА ТОРТА СО ВКУС НА ЕКЛЕР: Цел килограм вкусен крем скриен...

Заборавете на еклерите! Оваа неверојатна торта е 100 пати подобра, а толку едноставно се приготвува. Исто така, задоволството трае подолго, затоа што можете да...

Ситни домашни еклери, многу добар рецепт – колачите се лапни голтни!

Сите си имате свој рецепт за еклери, ама овој рецепт е стандарден и ако ги следите инструкциите, нема да погрешите. Многу вкусни! Фотографија и...

Брз еклер колач – еден од најкремастите колачи кој го правиме...

Ова е првиот колач кој некогаш сум го направила, но малку е да кажам колку сум воодушевена. Автоматски ми стана еден од омилените колачи....