Дома Тагови егзема

Таг: егзема

ЕКСПЕРТИТЕ ОТКРИВААТ: Овие 4 работи ја влошуваат егземата, особено кога е...

Атописки дерматитис е најчестиот облик на егзема, односно состојба која ја прави кожата црвена и предизвикува чешање. Најчесто се појавува кај децата, но може...

ПРОПОЛИСОВА ЛЕКОВИТА МАСТ И ТИНКТУРА: Најдобриот природен лек за секакви болести

Прополисова лековита маст - рецепт според д-р Стојмир Младенов: 80 г вазелин и 20 г ланолин се ставаат во еден сад, кој потоа се...

ПАСТА ОД СОДА БИКАРБОНА: Делува кај егзема за пет дена

Егзема (дерматитис) е хронично воспаление на кожата. Се проценува дека 3-7% од популацијата имаат некаков вид на егзема, а кај повеќе од 70% од...

Кој и да ви кажал дека ќе давате пари, ве излажал:...

Уште кога бевме деца сме слушнале за ова суеверие, па секој од вас „верува“ дека кога ќе ве почеша левата дланка, тоа значи дека...

Егземата е подмолна болест која го нарушува квалитетот на животот: јас...

Егзема (дерматитис) е хронично воспаление на кожата. Се проценува дека 3-7% од популацијата имаат некаков вид на егзема, а кај повеќе од 70% од...

Д-р Петровска: Препознајте ги симптомите на атописки дерматит и навремено заштитете...

Што е Атописки дерматит? Атопискиот дерматит (АД) е најчеста форма на егзема. Тој е долготраен. Околу 13 % од сите деца во САД имаат атописки...

Го знам лекот за егзема: Пријателка ме замоли да ви го...

Дерматит или егзема е општ термин кој опфаќа повеќе кожни болести. Зборот дерматит потекнува од грчкиот јазик и значи воспаление на кожата. Дерматит е алергиска реакција предизвикана од специфини...

Брезата е свето дрво: лекува ќелавост, дебелина, уринарни инфекции и кожни...

Старите словени брезата за сметале за свето дрво. Тие верувале дека поседува способности да ги истерува лошите духови, па поради тоа колевките за своите...

За целосно излекување на псоријазата и други кожни болести: рецепт за...

Во литарско шише со широко грло се полни со цвет од кантарион. Се додава и ситно исечкан цвет од невен и една рака ајдучка...

Мајка му ги излечила егземите на синот со сапун од сопственото...

Мајка од Шкотска стана медиумска ѕвезда откако дошла до генијална идеја за третирање на егземата на кожата кај своето дете. Јоу Еванс пробала се’...