Дома Тагови едноставен чоколаден колач

Таг: едноставен чоколаден колач

КОЛАЧ СО МЕРКИ НА ЧАША: 5 минути време, не ви е...

Постапката за приготвување е лесна и едноставна, па така, нема да потрошите многу време во кујната, а сепак ќе добиете колач кој „плива“ во...

КОЛАЧ БЕЗ ЈАЈЦА: Се прави додека трепнеш, толку е сочен и...

Ова е толку лесен колач кој ќе ве освои после првиот залак. Кога го направив првпат, на сите многу им се допадна и се...

Најдобриот чоколаден колач за 5 минути: Нема печење, се става малку...

Љубителите на чоколадо ќе бидат воодушевени од овој рецепт. Се подготвува многу лесно и со евтини состојки, па затоа е идеален и за неочекувани...

СОЧЕН КОЛАЧ СО 3 ЈАЈЦА: Се топи во уста, прелиен со...

Ако сакате да си направите преубав десерт, мора да го пробате овој превкусен и сочен колач кој се топи во уста. Кој го пробал...

ПОСНО И ЕЛЕГАНТНО: го правев додека децата играа за 5 минути,...

Најубавиот елегантен колач кој се прави без јајца. Лесен е за подготовка, само се мешаат наведените состојки и се става на печење, а на...

ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ: За помалку од 5 минути, без јајце и без...

ЧОКО КОЛАЧ ЗА ПОМАЛКУ ОД 5 МИНУТИ, без јајце и без миксер, толку е вкусен што секој ден ќе го правите. Рецепт на Бригита...

МАЛКУ КАКАО И 2 БАНАНИ: добивате десерт кој злато вреди, без...

Ваков вкусен десерт од кој се разлева чоколадото, а на вкус толку сочен и неодолив немам пробано со години. Порано мислев дека ваквите десерти...

Ако некогаш сте ја јаделе, нема да ви се верува колку...

Ако некогаш сте ја јаделе, нема да ви се верува колку лесно се прави, чудо од рецепт. Рецепт на Вкусна Минута. Чоколадна торта со...

Чоколаден мус колач без јајца, вкусот ми е право откритие, поедноставен...

Фото и рецепт со видео прилог: Лана Халиловиќ – Чоколаден мус колач. Овој колач буквално се топи во уста, целиот е нежен и кремаст со...