Дома Тагови домашни крофни

Таг: домашни крофни

НАЈМЕКИТЕ КРОФНИ СО ГАЗИРАНА ВОДА – БЕЗ МЛЕКО, овој рецепт е...

Во тетратката на мајка ми, овој рецепт е запишан под името „киселото тесто на мама“, таа често ги подготвуваше по овој рецепт и секогаш...

СЕЛСКИ КРОФНИЧКИ: 80 крофнички од една доза, половина ги раздавам на...

Овие полнети крофнички се толку многу вкусни, но најмногу од сѐ ме воодушевува што излегуваат 80 парчиња. Вкусни и мирисни, се јадат со целосно...

НАЈДОБРИ ДОМАШНИ КРОФНИ: Не впиваат масло, а остануваат меки и свежи...

Ова се најдобрите домашни крофни кои не впиваат масло, а остануваат меки и свежи дури и следниот ден, а овој рецепт секогаш успева. Обожавам...

Без јајца – рецепт за меки и нежни крофни кои...

Првите крофни се смета дека изгледале како ленти тесто натопени во мед и исечени на парчиња. Во текот на 15-ти век, крофните доживеале вистинска...

Невообичаен рецепт за крофнички: Во тестото се додава 1 состојка која...

Овие крофнички се многу поразлични од вообичаените рецепти кои ги среќаваме, а за тоа докажуваат домаќинките кои ги испробале. Рецептот на Ивана за крофнички...

ПАМПУШКИ ИЛИ СЛАТКИ ПУНЏИ: тестото е слично на крофни, не впиваат...

Вкусните мали крофнички кои ги нарекуваат и „пампушки“ може да се прават во слатка или солена варијанта, растат големи од квасецот кој го има...

ЕДНОСТАВНИ, А ВКУСНИ КРОФНИ: Со овој рецепт секогаш успеваат и убаво...

Рецепт на Мирјана Миличевиќ Савиќ. „Овие крофни традиционално ги правам за дочек на Православна нова година, а во една од нив ставам паричка“. Рецептот...

Професионалните готвачи ќе ви завидуваат на овие крофни: најдобриот рецепт

Вкусни, меки, воздушести...Никој не може да им одолее! Крофните се омиленото печиво кое е заеднички и за децата и за возрасните. Меки и мирисни,...

Крофни меки како памук – многу лесна подготовка

Сигурно и вие имате некој свој рецепт за крофни, но секогаш сакаме да пробаме некои нови. Ова е еден стар рецепт, како што ги...

Крофни меки како памук, толку е добро тестото што расте како...

3 рецепти за шупливи и меки крофни како памук кои веднаш ќе ги изедете со вашите најблиски. Многу лесно се прават, а вкусот не...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"