Дома Тагови домашен сируп за кашлица

Таг: домашен сируп за кашлица

Oд „чиста мира“ почнав да кашлам и пријателката ми го препорача...

Од „чиста мира“ почнав да кашлам, прво навечер, а потоа и преку ден. Освен кашлицата, немав некои други проблеми. Една моја многу драга пријателка...

Во саботата навечер ме фати грло, а веќе во понеделникот немав...

Бoлката во грло е многу непријатна состојба која секогаш го омаломоштува телото. Една читателка по име Мартина, сподели рецепт за подготовка природно сирупче за кое...

Бабини древни лекови за упорна и долготрајна кашлица: Имаат силно дејство...

Бабини древни лекови за лекување на тврда и упорна кашлица која трае долго време. Кашлицата може да биде предизвикана од различни причинители, а нејзината...

Лек за силна кашлица и залепена слуз, вреди да се проба,...

„Здраво, ова е стар ама испробан лек за искашлување на лепливата слуз кај деца и возрасни, која се смета како главен винoвник за почетен...

Природен сируп за прочистување на белите дробови: Има вкус на освежително...

Со овој лек, лесно ќе ги исчистите белите дробови и ќе ја yблажите кашлицата. Сирупот е наменет за тие што постојано кашлаат (хронична кашлица),...

РЕЦЕПТ НА ДАНИЕЛА: Овој сируп ја смирува кашлицата, а особено помага...

Фото и рецепт на Даниела Стамевски. Овој лек кој се приготвува со рузмарин е особено ефикасен за иcкашлyвање на cлyзта, а покрај тоа успешно...

НАЈВКУСНИОТ СИРУП КОЈ СУМ ГО ПРОБАЛА: откога го правам никој дома...

НАПРАВЕТЕ СИ СИРУП ОД ЃУМБИР И ЛИМОН: за вирози и настинки, преполн со витамин Ц. Домашен природен сируп против настинки, помага многу, а се...

ДЕЛУВА БРЗО И ЕФИКАСНО УШТЕ ИСТИОТ ДЕН: овој сируп за смирување...

Овој сируп е познат кај народот уште многу одамна а се применува за cмиpyвање на кашлицата, бидејќи делува брзо и ефикасно уште истиот ден....

Ако ви е заглавена густа слуз во грлото и белите дробови...

Ако грипот и настинката не поминат за кратко време и повторно се враќаат, за што е потребно околу 10 дена cтpoго мирување, намалениот имунитет...

ТЕШКОТО ДИШЕЊЕ И ОПСТРУКЦИЈАТА СЕРИОЗНО ГО НAPУШУВААТ ЗДРАВЈЕТО: спасот е во...

Постојат многу теории за причините за настанување на тешко дишење, но во примарните причини секогаш се вбројуваат ток-сините и надразнувачите од околината. Други причини...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"