Дома Тагови дим

Таг: дим

Запалете ловоров лист и почекајте 10 минути да видите што ќе...

Никогаш не ја потценувајте моќта на различните ароми врз нашиот организам! Дали знаевте дека необичниот мирис на ловорот има неверојатно смирувачко дејство врз сите нас?...

Загаден воздух, па уште и дим од цигари! Еве зошто децата...

Јапонските научници направиле истражување за влијанието на димот од цигари кај децата. Па така, кога ги споредиле податоците од децата во пушачки и децата...

Непријатниот мирис од цигари ќе го елиминирате вака

Пушењето во затворен простор остава непријатен мирис кој се навлекува во вашата облека, завесите и намештајот. Обдете се со овие лесни трикови да се...