Дома Тагови дијареа

Таг: дијареа

Докторка објасни како да препознаете дека водата е чиста: Овие луѓе...

Ако се исклучат повремените студените бранови, температурите од ден на ден стануваат исклучително високи, а метеоролозите најавија дека нè очекува неверојатно жешко лето и...

НЕ ЈА ФРЛАЈТЕ КОРАТА ОД КАЛИНКА: Таа е вистинско богатство за...

Калинката е омилено зимско овошје. Особени се цени како исклучително овошје кое благопријатно делува на целокупното човеково здравје, особено затоа што неговите ситни црвени...

Омилената докторка објасни каде грешиме со стомачниот вирус: во устата имаме...

Стомачните тегоби, дијареата и повраќањето се најчестите проблеми кои се јавуваат во текот на летото. Иако секогаш постои сомнеж дека станува збор за стомачен...

СМЕСА КОЈА МОМЕНТАЛНО ЈА СТОПИРА ДИЈАРЕАТА: Стомакот повеќе нема да ви...

Сезона е на стомачни вируси и бактериски инфекции и сè поголем број луѓе се јавуваат кај своите лекари опишувајќи симптоми кои може да бидат...

Лек на руски билкар: излекувал илјадници луѓе, чирот и болестите на...

Кој би помислил дека кората од калинка може да биде толку лековита за дигестивниот систем, особено за цревата... Сè што е неопходно е да...

Смеса која веднаш помага кај дијареа: стомакот нема да ви биде...

Дијареата се дефинира како состојба во која се нарушени метаболитичките процеси во дигестивниот систем, што резултира со најмалку 3 течни столици во текот на...

Рецепт стар 100 години: Супа против дијареа предизвикана од бактерии кои...

-Педијатар го спасил животот на милиони деца со обична супа од морков: Рецепт стар еден век- Пред крајот на 19 век и почетокот на 20...

Мушмули: чај и тинктура за лекување на желудник, црева, болки во...

Не претерувајте со консумирање на свежите мушмули, иако нивната слаткост може да ве измами. Во поголема количина тие се тешки за дигестија и можат...

Лек за вишок килограми: Овој чај го топи салото, лекува тешки...

Оревите се познати по своите лековити својства, навистина се единствени поради самиот факт дека од нив може да се искористи и лушпата и плодот...

Црна рибизла: за крвен притисок, црева, белодробни воспаленија, алергии и црн...

Црната рибизла е многу здрава бобинка. Покрај тоа што помага за нормализирање на крвниот притисок, успешно лекува и тешки инфекции, а пред се’ воспаление...