Дома Тагови дезинфекција

Таг: дезинфекција

Средствата за дезинфекција од “Алкалоид” имаат докажано дејство против ковид 19

Средствата за дезинфекција од “Алкалоид” со докажано дејство против SARS-CoV-2 (COVID-19). По речиси цела година постоење на вирусот COVID 19 (SARS-CoV-2 Severe acute respiratory...

Алкалоид предупредува: Се појавија фалсификат средства за дезинфекција (ФОТО)

Би сакале да ве известиме дека на пазарот се појавија производи што претставуваат фалсификати на средствата за дезинфекција произведени од „Алкалоид“ - Ecosal® и...

Состојките ги имате во кујна: Еве како сами можете да си...

Корона вирусот го тресе целиот свет, а средствата за дезинфекција станаа едно од најбараните производи за заштита од вирусот. Одржувањето на хигиената и чистите простории...

Ставила Листерин на памук, се протрила под пазувите, и по неколку...

Читателка ни испрати свое искуство со Листеринот кое позитивно ја изненадило. Прочитала на интернет дека оваа течност која првенствено се користи за дезинфекција на...

Многу лесен и едноставен трик за чистење на даската за сечење...

Според препораките за безбедно користење на храната, потребно е да имаме повеќе даски за сечење, пластични, по можност во боја за да ги разликуваме...

Не е ни сода, ни оцет: Со ова средство ќе ја...

Сите знаеме дека хидрогенот е добар за дезинфекција на рани, но малкумина знаат дека може да биде многу корисен и за одржување на хигиената...

Секогаш ќе ви биде чист и миризлив тоалетот без рибање ако...

Сите се прашуваат како полесно да ја одржуваат чистотата на тоалетот и тој секогаш убаво да мириса. Па еве една одлична идеја за освежување...