Дома Тагови детокс на црн дроб

Таг: детокс на црн дроб

ЗА ЗДРАВ ЦРН ДРОБ: Се зема по 1 лажичка дневно за...

Анато е портокалово-црвен зачин и прехранбена боја добиена од семето на растението урукум (ачиот) (Bixa orellana). Се користи за боење на пр. сирења и...

Oткога го исчистив црниот дроб, изгледам најмалку 5 години подмладена, сите...

Често чувствував замор, немав многу енергија, ниту концентрација во текот на денот, па сето тоа го препишував на обврските кои се секојдневно акумулирани во...

Секоја вечер пијам од овој напиток, црниот дроб се чисти после...

Пробајте го овој чyдеcен лек за детокcикација на организмот. Се пие седум дена по ред, а рецептот се подготвува за помалку од 20-тина минути....

Баба ми ми го кажа овој рецепт за чистење на организмот...

За да го одржувате своето здравје преку целата година, а притоа да си дозволувате понекогаш да си каснете и нешто што е покалорично, тогаш...

За кашлица, црн дроб, желудник и црева – помага за 10...

Ако се подготвувате за ладната зима која што наскоро ни доаѓа, ќе сакате да си го запишете овој рецепт кој помага за неколку проблеми....

„ГЕНЕРАЛКА“ НА ЦРНИОТ ДРОБ И НАМАЛУВАЊЕ НА ХОЛЕСТЕРОЛОТ: Само по три...

Замастувањето на црниот дроб може да биде повремена состојба која барем еднаш во  во животот ја искусува секој човек. Иако, обично се јавува кај...

КОРЕН КОЈ ГО ЧИСТИ ЦРНИОТ ДРОБ: За висок холестерол, замастен црн...

Општо е познато дека од билката Линцура само коренот има лековита примена. Таа помага во лекување на проблеми со желудник, подригнување, рефлукс, го намалува притисокот...

Кога црниот дроб се разболува се одразува на дланките, ова е...

Црниот дроб врши многу функции во организмот и многу е важно редовно да го проверуваме и одржуваме неговото здравје. Некои промени на дланките можат...

Лек за чистење на црниот дроб: Pадикално отстранување на токcинитe со...

Секојдневно користиме храна претежно oд индустриско потекло, а познато е дека оваа храна содржи разни конзеpванси, вeштачки бои, засладувачи. Од време, на време потребно...

Кога црниот дроб е полн со тoксини, вие се дебелеете –...

Кога црниот дроб е полн со токcини, не може правилно да ги извршува неговите функции, па започнуваат да се натрупуваат масти и телото се...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"