Дома Тагови дете

Таг: дете

Што се случува во главата на детето кога родителите го казнуваат...

Однесувањето на родителите директно влијае врз однесувањето на детето во иднина. Тоа е како непишано правило на физиката. Едноставно, додека детето е сè уште...

Ако сме плод на ГРЕШКА при зачнувањето – ВАКОВ ќе ни...

Доколку по грешка или од невнимание сте забремениле, тоа дете ќе се чувствува несакано, недобредојдено, грешка на природата... Од самиот почеток на мејозата, суштеството...

Правило од три минути: Како да ја стекнете довербата кај вашето...

Колку време минувате со вашето дете? Покрај тоа што му приготвувате храна, му читате книга и го успивате, времето од три минути може да...

Говорот се учи низ игра – дозволете му на детето да...

Говорот се учи низ игра Пред некој ден, едно дете со кое работам ме потсети зошто е убаво да си дете – безгрижно, среќно и...

Како да се препознае АУТИЗМОТ кај децата

Аутизмот најчесто се препознава по несоодветниот одговор на детето на надворешни стимуланси како на пример звук, допир, присуство на други лица и друго. Нереагирањето на...

На дете морале да му извадат десет заби поради оваа намирница

Една од помачните и непријатни ситуации која може да му се случи на било кого е – забоболката. Здравјето на забите е многу важно,...