Дома Тагови дерматитис

Таг: дерматитис

НЕ СЕ ПАРИ: Еве што значи ако ве чеша лева или...

Уште кога бевме деца сме слушнале за ова суеверие, но и денес многумин  „веруваат“ дека кога ќе ве почеша левата дланка, тоа значи дека...

Кој и да ви кажал дека ќе давате пари, ве излажал:...

Уште кога бевме деца сме слушнале за ова суеверие, па секој од вас „верува“ дека кога ќе ве почеша левата дланка, тоа значи дека...

Ако после туширање ве чеша телото и ви се појавуваат црвени...

Голем број луѓе имаат одредени проблеми со јадеж на кожата кој се појавува после туширање или бањање. За многумина тоа е многу непријатно, речиси...

Балзам со лаванда за лекување псоријаза и други кожни заболувања

Името на лавандата потекнува од латинскиот збор lavare што значи капење, миење, односно прочистување. Ова е билка со темновиолетови цветови и се чини дека...