Дома Тагови делта 1001 ливче

Таг: делта 1001 ливче

ДЕЛТА – 1001 ЛИВЧЕ: Колачот кој сите го обожуваат и бараат...

Потребни состојки: 1 лиснато тесто За фил: 3 пудинг од ванила 2 жолчки 200 г путер 200 г маргарин 200 г шеќер 1 шлаг пена 1 литар млеко Постапка: ФИЛ1: пудинзите и жолчките сварете ги...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"