Дома Тагови дегенерација

Таг: дегенерација

Лек за ишијас, дископатија, шилци, артритис и ревматизам, помага при сите...

Дегенерацијата на еден или повеќе интервертебрални дискови на ’рбетот се нарекува дископатија, состојба која може да биде болна и да влијае врз квалитетот на...