Дома Тагови дамки

Таг: дамки

Кога ќе се оштети кожата и ќе се појават дамки, калинката...

Калинката поседува моќни хранливи состојки, а три вида антиоксиданти: танини, антоцијанини и елагинска киселина, се причината поради која екстрактот од калинка е толку ефикасен...

Измешајте ги овие состојки и ќе го подмладите телото за 90%...

Потребни состојки: 3 чешниња лук 4 лимон 10 лажици мед 200 г масло од ленено семе 1 супена лажица цимет во прав Постапка: Измијте го, излупете го и ситно исечкајте го...

Сосетката ми го откри овој трик: сега алиштата ми се бели...

Станува збор за неколку методи кои се едноставни а многу ефикасни. Во тоа се состои нивната генијалност. Јас пробав, пробајте и вие, нема да...

Лек за акни, дамки и лузни: кожата ќе ви стане мазна,...

Сите сакаат да имаат убава, мазна кожа без акни, дамки и лузни. При лекувањето на лузните настанати од акни, важно е да се прави разлика...

Открила чудесен рецепт за отстранување на старечките пеги од рацете

Искористете ги намирниците од кујна и вратете го младешкиот изглед на својата кожа. Жената во видеото открива како на целосно природен начин да ја избели...

Чудесен ефект: Во јогуртот додадете две состојки и нанесете на лице

Благодарение на оваа маска ќе имате блескава кожа без акни и темни дамки. Покрај тоа што можете да ги јадете состојките (познавачите велат: она што...

Еве зошто треба да чувате сапун во секоја соба од вашата...

Иако единственото место каде што можете да ги видите, а тоа е бањата, сепак, сапуните имаат бројни примени кои воопшто не се однесуваат на...

Индијките знаат: избришете ги пегите и пигментациите со овој стар индиски...

Хиперпигментација е пореметување на бојата на кожата, а се карактеризира со темни дамки на кожата поради пораст на нивото на меланин, темен пигмент на...

Средство против дамки кое МОРАТЕ да го направите и да си...

Многумина од нас цел живот се обидуваме да пронајдеме некое универзално средство за отстранување на дамки од облеката, без да знаеме дека истото можеме...

Како да отстраните дамки од кафе, крв, вино, чоколадо, масни дамки…

За разни дамки од храна подгответе универзално средство на база на оцет. За тоа ќе ви биде потребно четврт литар топла вода во која...