Дома Тагови Д-р Марио Лабудовиќ

Таг: Д-р Марио Лабудовиќ

РЕЦЕПТ НА Д-Р МАРИО: Природен крем за лекување на псоријаза, себореа,...

„Денес сакам да ви откријам еден одличен рецепт за приготвување на лековит крем со кој може да се третираат најразлични кожни заболувања, себореа, псоријаза,...

Д-Р МАРИО: Еве што им прави лукот на гихтот и бубрежните...

„Денес сакам да се осврнам на влијанието што го има лукот кај сите оние луѓе со покачена урична киселина, која како последица предизвикува гихт...

ЛУКОТ Е МНОГУ ЛЕКОВИТ: Ама не смеат да го користат луѓе...

„Во голем број случаи лукот е исклучително лековита билка и поволно делува врз човековиот организам. Неговата редовна конcyмација има особено лековити својства врз кардиоваскуларниот...

Д-Р МАРИО: Овој чај го менува здравјето на очите, спречува катаракта...

Доктор Марио Лабудовиќ кој во својата долгогодишна пракса своите третмани ги комбинира со природната медицина, овојпат се осврна и на здравјето на очите, па...

ЕДНА ЧАША ДНЕВНО: Рецепт на д-р Марио за квалитетен сон, подобрување...

„Здраво на сите, овојпат сакам да ви откријам еден исклучителен напиток кој лично го користам долг период, речиси секој ден. Одличен е за подобрување...

СОДА БИКАРБОНА И ЛИМОН КАКО ЛЕК: Совети и рецепти од д-р...

Овојпат доктор Марио Лабудовиќ се осврна на благодетите кои може да се добијат доколку се користи природниот лек добиен од сода бикарбона и лимонов...

ПРИРОДНО: Отстранување на влакненцата од лицето според рецепт на д-р Марио

Овојпат почитуваниот доктор Марио Лабудовиќ открива еден рецепт за природно отстранување на влакненцата од лицето кој може да им користи на сите оние кои...

Д-Р МАРИО: 1 чаша пред спиење за рамен стомак, подобар сон,...

Д-р Марио Лабудовиќ препорачува еден одличен напиток кој треба да се пие еден ипол час пред спиење, а ќе помогне во подобрување на квалитетот...