Дома Тагови д-р Алан Мандел

Таг: д-р Алан Мандел

ОДЗАТНУВАЧ НА АРТЕРИИ: Една чаша наутро од овој напиток и срцето...

Затнатите артерии се резултат на содавањето на една материја наречена „плака“, а која се таложи во внатрешниот ѕид од артериите. Доколку навремено не се...

ОДЗАТНУВАЊЕ НА НОС ЗА 1 МИНУТА: Совет и рецепт од доктор...

Голем луѓе барем еднаш годишно се соочуваат со овој непријатен здравствен проблем, особено кога времето се менува и во периоди на настинки и грип....

Проверен рецепт на д-р Мандел за слабеење: 1 чаша напиток пред...

Овој еликсир ќе ви помогне телото побрзо да ги согори масните наслаги и да го забрза метаболизмот. Потребно е да се испие една чаша,...