Дома Тагови чорба

Таг: чорба

ПОСНА ЧОРБА БЕЗ КАПКА МАСЛО

Фото и рецепт: Маја Митиќ Потребни состојки: 2 поголеми компири 50 г непечен сончоглед (мелен) 50 г сусам (мелен) 100 г соја трошки 2 главици кромид 200 мл мелени домати од...

Бегова чорба, нема кој не ја сака оваа пилешка чорба зошто...

Многу вкусна и здрава пилешка чорба. Потребни состојки: 400 г кокошкино или пилешко месо 200 г врзоп зеленчук за супа ( морков, магдонос, целер) 50 г путер 50 г...

ПИЛЕШКА КРЕМ СУПА: феноменална крем супа која сигурно редовно ќе си...

Потребни состојки: 2 лажици маслиново масло 6-7 пилешки батаци без коска 2 лажици несолен путер 1 главица кромид 3 чешниња лук 3 моркови 2 корења целер 300 г печурки 3 лажици брашно 4 шолји...

РИБИНА ЧОРБА за која сите зборуваат – совршенство од вкус

Кога ќе видите кои состојки се користат за приготвување на чорбата, тогаш навистина ќе очекувате совршенство од вкус. Чорбата се јаде со уживање и секој...