Дома Тагови чорба

Таг: чорба

БЕЛА ТЕЛЕШКА ЧОРБА: Со ова јадење нема грешка: вкусот е феноменален,...

БЕЛА ТЕЛЕШКА ЧОРБА: Со ова јадење нема грешка: вкусот е феноменален, а подготовката е лесна. Белата чорба моѓе да се прави со пилешко или...

Јадам сѐ, но појадокот е секогаш ист – вкусна пилешка чорба...

Се ближи летото, а нашиот организам сѐ повеќе бара лесна и здрава храна. Пилешката чорба е една од најлесните, најбрзите, но и најздравите појадоци...

ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕШ: Компир паприкаш + рецепт за леб без масло...

Немојте да си мислите дека ако нема масло или маснотија, јадењето ќе биде помалку вкусно од вообичаено. Ова е еден одличен рецепт, посен паприкаш...

ЧОРБА СО ПИЛЕШКИ ЏИГЕР: Здрава, вкусна и економична, една од најдобрите

Откако научив да ја правам оваа чорбичка, редовно ја има на нашата трпеза, а осбено ја сакаат децата и постојано ме прашуваат: „Мама, кога...

ВАКВА ЧОРБА НЕМАТЕ ПРОБАНО ДОСЕГА: врвна чорба од компир и месо,...

Сите ја сакаат чорбата од компир и месо, а приготвена според овој рецепт таа е највкусна. Секој си има свој рецепт за познатата „компир...

ДОМАШНА ЧОРБА: Подобра од оваа не сте јаделе – преполна со...

Подобра домашна бела чорба од оваа сигурно не сте јаделе досега. Преполна е со зеленчук, многу е вкусна, а го јакне и организмот. Овие...

ОВА Е ТАЈНАТА ЗА КРЕМАСТА ЧОРБА БЕЗ ЗАПРШКА: Вкусен и хранлив...

Се чини дека денес домаќинствата ретко готват и се хранат со чорбеста храна. Поради недостиг на време најчесто се приготвуваат некои брзи јадења, смрзнати-одмрзнати,...

Го најдовме оригиналниот рецепт за БЕЛА КАФЕАНСКА ЧОРБА : Совршена комбинација...

Нема ништо поубаво во овие есенски денови од топол оброк „на лажица“. Порано веселбите и свадбите беа незамисливи без послужување бела супа после „мезето“,...

ПОСНА ВИТАМИНСКА ЧОРБА: Оброк кој го крепи телото во посните денови...

Ќе ви претставиме два рецепти за многу вкусни посни зеленчукови чорби кои се многу здрави и се препорачува да се јадат не само за...

Права кафеанска телешка чорба: После оваа веќе нема да правите ниедна...

Оригинален рецепт за права кафеанска телешка чорба. Кога еднаш ќе ја вкусите, ќе ве освои со вкусот и постојано ќе ја приготвувате. Под пишаниот...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"