Дома Тагови чоколадна баклава

Таг: чоколадна баклава

Фереро Рошер БАКЛАВА со чоколадо – Најубавата баклава која досега сум...

Фото и рецепт: Луан Ова е една од најубавите баклави кои досега сум ги пробала и нормално, побарав рецепт зошто морав да ја направам. Се...

Чоколадна баклава – превкусно!

Потребни состојки: 500 г кори 250 г мелени ореви 250 г чоколадо за готвење 700 г шеќер 250 г магарин/путер Постапка: Истопете го чоколадото на пареа, додадете ги мелените ореви. На...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"