Дома Тагови Чоко моко торта

Таг: Чоко моко торта

ЧОКО МОКО торта, неодоливо вкусна, во кремот додајте 1 состојка која...

Оваа торта е толку едноставна, но и многу вкусна. Чоко-моко тортата е омилена на дечињата, но и на возрасните. Не е многу блага, туку...

ЧОКО-МОКО ЗА 15 МИНУТИ: Едноставна торта која на сите им е...

Верувам дека многумина ја правеле или барем ја јаделе оваа торта, но мене ми е омилена во последно време поради едноставноста на приготвувањето, буквално...

Јогуртна торта која се топи во уста, готова е за 10...

I РЕЦЕПТ – Јогуртна торта со бисквити, без печење – за 10 минути готова. Брза и вкусна торта со јогурт, од неколку состојки, готова...

ЧОКО МОКО торта која се прави за 15 минути – едноставна...

Рецепт и видео прилог на Лејла Мурселовиќ од "Е-Кујна" - Чоко-моко торта со готови кори. Верувам дека многумина ја правеле или барем ја јаделе оваа...