Дома Тагови чајни колачи

Таг: чајни колачи

ПУТЕР КОЛАЧИ: Цела куќа мириса убаво… наједноставен рецепт за највкусните ситни...

ПУТЕР КОЛАЧИ: Цела куќа мириса убаво... наједноставен рецепт за највкусните ситни колачи! Колку подолго стојат, толку се поубави...Можеби ќе ве потсетат на ванилиците, зашто...

СИТНИ КОЛАЧИ СО ОБЛИК НА СМОКВА, СЕ ТОПАТ ВО УСТА: Колку...

Ако сте љубители на ванилиците, тогаш сигурно ќе ги обожавате и овие „смоквички“. Децата многу ги сакаат токму поради нивниот облик, но и затоа...

Ако немате апаратче, не е проблем: земете шише и направете ги...

Никогаш порано не сум ги правела овие колачи, секогаш ги купував. Баба ми ги правеше со специјална модла која ја инсталираше на едно апаратче....

ПОСНИ ПУДИНГ КЕКСИ: За 10 минути готови а излегуваат доста, идеални...

Овие колачи се идеални за новогодишните празници. Подготовката е многу лесна и едноставна, не можете да погрешите со овој рецепт, а ќе добиете прекрасни...

ПОСНИ КОЛАЧИ КОИ СЕ ТОПАТ ВО УСТА: Излегуваат доста, а колку...

Овие ситни колачи имаат рок на траење и до три месеци, а исто како и ванилиците, колку подолго стојат, толку повкусни стануваат. Може да...

ПОСНИ КЕКСИ: БРЗИ, ЕДНОСТАВНИ, ВКУСНИ, ЕФЕКТНИ – Не пропуштајте го рецептот

Колачите не содржат јајца, посни се и многу вкусни. Ги нарекуваат „турски кекси“ и познати се под името „Kurabiyesi“. Одлични се, ровки како ванилиците,...

Брзи колачи-сусамки за кои не треба тестото да стасува, вкусни, одлични...

Рецепт и видео презентација на Мои Домашни рецепти: Вкусни и топли колачиња кои брзо се прават. Се замесува тесто од неколку состојки и веднаш се...

Чајни колачиња со чоколадо готови за 20 минути

Вкусни, брзи, убави.... Потребни состојки: 200 г брашно, 85 г путер, 75 г шеќер, 1 ванилин шеќер, 1 јајце, ½ лажичка прашок за печиво, 160 г сечкано чоколадо и 4 лажици рум Постапка: Пенасто изматете...

Рецепт за најубавите чајни колачиња, додека се печат цела куќа мириса...

-Бабините старински колачи: Рецепт стар повеќе од 60 години! Ова е многу стар и многу едноставен рецепт за чајни колачиња, на овој начин ги правеа...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"