Дома Тагови чај за кашлица

Таг: чај за кашлица

РУСКИ ЛЕК: Мешавина од 4 природни состојки за чистење на бронхиите

Рускиот природен лек за cмиpyвање на кашлицата и чистење на белите дробови е исклучително ефикасен, ја разводенува слузта и помага во нејзино полесно отстранување,...

ДОМАШЕН СИРУП: За смирување на кашлицата и воспаление на респираторниот тракт

Ловоровиот лист е незаменлив кај проблеми со дишните патишта, бидејќи има антисептичко дејство. Пребогат е со витамини и минерали, па дури содржи и селен,...

Најпознатиот лек за кашлица помага уште кај 5 проблеми, а најважно...

Кога станува збор за кашлица и болки во грлото, кај народот е најпознатиот лек за овие тегоби, а кој се приготвува од коренот на...

Овој чај најмногу помага кај настинки, бронхитис, кивавица, а поттикнува потење...

Природната медицина вели дека младите листови на бозелот, иако нешто помалку од самите цветови, имаат способност да поттикнуваат потење и лачење на урина. Поради тоа...

Овој чај помага белите дробови да се исчистат за само неколку...

Многу популарен рецепт за народен лек кој сите го споделуваат деновиве – Чај за чистење на белите дробови од густ секрет и превенција од...

Совети на свештеникот и собирач на билки Иван Лилиќ: против реума,...

Иван Лилиќ, свештеник од селото Хум, близу Ниш, покрај останатото е собирач на лековити билки и фитотерапевт, им помага на болните кои ќе му...

Природен чај кој ја смирува кашлицата за еден ден

Прегорен шеќер за сува кашлица и болно грло - Рецепт 1 Доколку ве боли грлото и имате проблем co сува кашлица, уште еднаш ве потсетуваме...

Не го фрлајте кочанот од пченка, може да се искористи за...

Сите знаете што е ова на сликата. Има разни називи: кочан, клас, кучен... дополнете. Порано, во долгите зимски ноќи, луѓето ја ронеле пченката, а овие...

Зошто СЛЕЗОТ расте покрај нашата куќа? Случајно? Го корнеме и газиме...

Црниот слез е првенствено мевлем за слузокожата на дишните патишта, за бронхијална астма, кашлица, бронхитис, воспалено дебело црево, дијареа, повраќање, желудник.... Во продолжение прочитајте...

Стар рецепт за ликер направен од млади листови од вишна: кој...

Овој рецепт се прави со векови, но малку е подзаборавен во поново време. Се прават ликери од плодови, но листовите се подзаборавени. Овој рецепт го...