Дома Тагови чај од оревови листови

Таг: чај од оревови листови

Наберете ги првите листови од оревот и сварете моќен чај –...

Не заборавајте да ги соберете првите пролетни листови од ова дрво и да го искористите за подготовка на моќен чај кој го чисти целиот...

МЛАДИ ОРЕВОВИ ЛИСТОВИ: Чајот е моќно средство за лекување на телото...

Зелениот плод е добар за белодробни и кожни болести, ја прочистува к рвта, ги јакне мускулите… Малку помалку се познати лековитите својства на младите листови,...

МЛАДИ ОРЕВОВИ ЛИСТОВИ: Ретко кој ги користи, а ефектите се чудесни

Сите ги сакаат јатките на оревот како закуска, бидејќи имаат единствен, неодолив вкус и арома. Особено се задолжителен додаток во разни колачи и торти,...

Чајот од млади оревови листови ги исфрла токсините од телото и...

Зелениот плод е добар за белодробни и кожни болести, ја прочистува крвта, ги јакне мускулите... Малку помалку се познати лековитите својства на младите листови, младите...