Дома Тагови чај од магдонос и ѓумбир за слабеење

Таг: чај од магдонос и ѓумбир за слабеење

РЕЦЕПТ ЗА ЧАЈ ОД МАГДОНОС: 1 чаша на ден ги чисти...

Maгдоносот е задолжителна состојка во секое готвено јадење или салата, а со векови се користи како зачин. Во книгата за готвење од 17-ти век...

Домашен напиток за слабеење од 3 состојки – има многу добри...

Напитокот за слабеење од 3 состојки се пие само пред спиење и делува преку ноќта. Ако барате идеален начин со кој ќе го намалите...

Се пие само пред спиење: Чај кој топи сè што сте...

Извонреден чај од само две состојки! Има прочистувачки својства и затоа се пие најдоцна еден час пред спиење. Една од состојките е магдоносот, кој се...