Дома Тагови чај од ленено семе

Таг: чај од ленено семе

„Прстите на мама почнаа да се вкочануваат кога наполни 50, а...

Споделуваме искуство на наша читателка од архивите на НМД: „Мајка ми имаше 50 години кога повpeмено почнаа да и‘ се вкочанyваат рацете, а честопати...

Чај од ленено семе за хроничен гастритис, чир на желудник, шеќер...

Практични совети: Не купувајте мелено ленено семе, секогаш купувајте цели семки и мелете ги пред употреба. Семето чувајте те го во добро затворена тегла...

Напиток за слабеење кој никој не го рекламира зошто е многу...

Лененото семе изобилува со важни минерали како железо, калциум, натриум и фосфор, со незаситени киселини, како и голем број на протеини и ензими. Чајот од...